Do mody, a bardziej do życia codziennego wróciły koszule. Kiedyś każdy zakładał t-shirt i po sprawie. Teraz na topie jest czysta, nienaganna elegancja. Jest ona oznaką skromności oraz poczucia wyszukanego smaku.

koszule damskie

Ważne by koszula, którą nałożysz, wyglądała schludnie i świeżo. Jest jednym z ważniejszych elementów garderoby, szczególnie wtedy gdy w pracy dotyczy Cię elegancki dresscode (a z takim można spotkać się przy pracy w banku bądź jako dyrektor jakieś bardzo dużej i ważnej na rynku korporacji). Świetnie się wygląda w niej podczas spotkania biznesowego, ale nie ujmuje to również zjawiskowości gdy nakładasz ją do zwykłego stroju codziennego.

Czy zastanawiałaś się kiedyś jak o nią należy dbać aby nie naruszyć jej nagannego wyglądu?

Najgorszą rzeczą jaka może się trafić to koszula, która jest brudna i wygnieciona. Jeżeli koszula jest znoszona już po całym dniu noszenia to wrzuć ją do pralki. Zwróć uwagę na mankiety oraz kołnierzyk – są to dwie rzeczy, które najbardziej się zanieczyszczają. To one przyciągają największa uwagę osobnika, z którym rozmawiasz. Latem jest podobnie, z tym, że doskwiera nam upał, czyli szybciej się pocimy. Już po kilku godzinach koszula traci swoją świeżość. Zatem nie zdziwi Cię to, że powinnaś ją zmienić już nawet w ciągu dnia. Prowadzi to do częstego prania koszul, a szczególnie wtedy, gdy jesteś zmuszona nosić eleganckie ciuchy na co dzień. Koszulki damskie

Nim włożysz ją do pralki – sprawdź metkę. Tam znajduje się dokładna instrukcja jak należy postępować z danym ubraniem. Najważniejszy jest rodzaj materiału, z którego została ona uszyta. O każdą tkaninę powinno się dbać inaczej. Zazwyczaj regułą jest, że temperatura prania powinna mieścić się pomiędzy 30°C a 40°C. Nowa technologia jest coraz lepsza, na pralce możemy dostrzec specjalny program do prania koszul (super! jest to mega ułatwienie!). Opcja ta bardzo ułatwia późniejsze jej prasowanie. Oczywiście są takie, które są z materiału mało gniotącego się ;-).

Odpuść sobie wirowanie koszuli. Jeśli chcesz, by twoja koszula dalej przyciągała wzrok to postaraj się suszyć ją w pozycji pionowej (np. powieś ją na wieszaku). Prasowanie powinno odbyć się na wilgotnej koszuli. Nie martw się! Gdy Twoje ubranie już wyschło – użyj specjalnego spryskiwacza służącego do zawilgocenia koszuli. Wtedy prasowanie jest bezproblemowe.

Zacznij prasować od jak najmniejszych elementów. Kołnierzyk i mankiety rozepnij, następnie ułóż zapięciem do góry. Kolejnie prasuj: ramiona >> tył koszuli (od prawej strony) >> przód >> sprawdź ponownie kołnierzyk.

Po takim zabiegu powieś ją w szafie na wieszaku. Wieszak też powinien być dopasowany :). Najlepiej drewniany z wyprofilowanymi brzegami.