Sukienka to najbardziej kobiecy element ubioru, jaki można sobie wyobrazić. Doskonale podkreśla kształty, modeluje sylwetkę, a przy tym nadaje się na niemal każdą okazją. By jednak czerpać maksimum korzyści z noszenia sukienek, warto postarać się o dobranie odpowiedniego fasonu do swojej sylwetki. Oczywistym jest, że każda z nas wygląda inaczej, a od wzrostu czy też wymiarów zależy, czy lepiej założyć sukienkę obcisłą czy luźną, krótszą, dłuższą, na ramiączkach…

Odzież damska sukienka

Oto kilka wskazówek.

Podkreślmy na początek, że dzisiaj odzież damska, a dokładniej kreatorzy mody dają nam niezwykle szerokie pole do popisu. Zapewniają bowiem morze fasonów, kolorów oraz tkanin, z których wykonywane są sukienki. Dlatego też znalezienie tej odpowiedniej wymaga jedynie odrobiny cierpliwości i obiektywnego spojrzenia na swoją sylwetkę.

Przechodząc do szczegółów, które gdy chodzi o ubrania damskie są najważniejsze, należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, przy sylwetkach typu klepsydra czy też gruszka – bez względu na to, czy kobieta jest filigranowa czy ma bardziej zaokrąglone kształty, sprawdzą się dobrze fasony dopasowane w talii. By zatuszować szersze biodra, postawić można na luźny krój dołu, a jednocześnie dopasowaną górę. Sylwetki takie, jak jabłko czy też walec dobrze będą wyglądać w sukienkach odciętych pod biustem lub też o kształcie litery „A”, który doda kobiecych kształtów. Warto również pamiętać o dekolcie – przy większym biuście można wybrać dekolt karo czy w kształcie litery V, przy mniejszym – łódkę bądź klasyczny.

Dobrą sukienkę znajdziesz, przeglądając na przykład oferty sklepów, w których znajduje się odzież damska online. Tam zamówienie będzie złożyć najłatwiej, a osiągnięcie dobrego efektu stylizacyjnego – będzie wysoce prawdopodobne.