W garderobie każdej przedstawicielki płci pięknej powinien znaleźć się przynajmniej jeden naprawdę ciepły sweter. To odzież, bez której ciężko obejść się w sezonie jesienno – zimowym, kiedy pogoda potrafi nam płatać niezłe figle. W sprzedaży znajdziemy całe mnóstwo różniących się między sobą swetrów. Dostępne są swetry damskie długie, swetry krótkie, luźne, obcisłe. Pojawia się w związku z tym pytanie, jak dobrać sweter do figury, aby wyglądać w nim naprawdę dobrze. Kiedy swetry damskie długie są dobrym wyborem, a kiedy zdecydowanie lepsze będą modele krótsze?

 

Gruszka

Posiadaczki figury o typie gruszki mają niewielkie piersi, wąskie ramiona, wyraźną talię, ale szerokie biodra. Wybierając sweter, należy szukać modelu, który wyrówna zaburzone proporcje sylwetki, a więc sprawi, że jej górna część będzie optycznie wydawała się szersza. Świetnie sprawdzą się w związku z tym swetry damskie długie przylegające do ciała i mające elementy ozdobne w okolicach ramion oraz biustu.

 

Jabłko

Panie o takiej figurze mają szerokie ramiona, wydatny brzuszek, spore biodra. Talia jest w ich przypadku bardzo słabo zaznaczona. W tym przypadku najlepsze będą swetry z dekoltem w kształcie litery V. Sprawdzą się modele ze zdobieniami umieszczonymi na wysokości talii. Tym, czego należy się wystrzegać są golfy. Aby figura wydawała się lżejsza, należy stawiać na modele z lekkich materiałów. Te ciężkie lepiej pozostawić posiadaczkom innej figury.

 

Klepsydra

To według niektórych figura idealna. Jej posiadaczki mogą pochwalić się wyraźnym wcięciem w talii, krągłymi, ale niezbyt szerokimi biodrami, wyraźnym, kształtnym biustem. Wybierając sweter, warto postawić na model, który pomoże wszystkie te atuty sylwetki podkreślić. Świetnie sprawdzą się damskie swetry długie, które można zawiązać w pasie. Dozwolone są swetry w formie tuniki, które w dolnej części delikatnie się rozszerzają. Można je z powodzeniem nosić do legginsów, a także bardzo wąskich spodni. Klepsydra może nosić również swetry z dekoltem w kształcie litery V. Plusem takiej figury jest to, że w zasadzie we wszystkim wygląda się dobrze. W związku z tym wybór idealnego modelu swetra nie będzie trudny.

 

Panie, które chcą wyglądać dobrze powinny przede wszystkim przyjrzeć się swojej sylwetce. Określenie jej cech charakterystycznych pozwala na odpowiednie dobieranie ubrań. Tyczy się to nie tylko opisanych swetrów, ale również spodni, sukienek, bluzek i spódnic. Nawet kobiety nie będące posiadaczkami idealnej figury mogą zachwycać swoim wyglądem. Klucz tkwi w tym, aby nosić ubrania dopasowane do swojej sylwetki. Naprawdę nie jest to trudne.