O tym, że ubrania mogą wpłynąć na kształt sylwetki wiadomo nie od dziś. Jednak nadal wiele osób popełnia modowe błędy, które ukazują ich ciała w niekorzystnym świetle. Nie trzeba być od góry do dołu ubranym w markowe i drogie ciuszki, aby dobrze się reprezentować. Nawet proste bluzki damskie potrafią stworzyć niezwykłe stylizacje.

Odpowiednie dopasowanie

czarna bluzka damskaWszędzie mówi się, że czerń wyszczupla i ubrania w tym kolorze są uniwersalnym rozwiązaniem. Jednak cechą czarnych kolorów jest również to, że czerń zaczyna dominować i obrysowywać figurę, co uwydatnia wszelkie niedoskonałości w postaci chociażby „oponki” na brzuchu. Tak więc nieodpowiednio dobrane damskie bluzki mogą uwydatnić to, co kobieta wolałaby ukryć. Poza tym nie każdemu pasuje czerń.

Jeśli komuś zależy na efekcie wyszczuplającym, to warto postawić na bluzki damskie w kolorze granatowym czy ciemnoszarym. Dodatkową zaletą jest to, że owe kolory można z łatwością łączyć też z innymi.Trzeba również pamiętać, że wszelkie motywy czy wzory na damskich bluzkach nie powinny się ze sobą ‚gryźć’, więc należy zwrócić uwagę na całość stylizacji, a nie tylko na górną czy dolną część stroju. Dodatki natomiast najlepiej dobierać na końcowym etapie.