Masażery do twarzy, rollery oraz różnego rodzaju płytki święcą ostatnio triumfy na listach sprzedażowych. Nic dziwnego, bowiem umiejętne ich użycie może w znaczny sposób wpłynąć na poprawę stanu skóry. Co takiego potrafią te proste w konstrukcji akcesoria do pielęgnacji?

Wyprasowanie zmarszczek

Najbardziej pożądanym efektem działania masażerów do twarzy – w tym np. płytki gua sha – jest spłycenie istniejących zmarszczek oraz zapobieganie pojawieniu się kolejnych. Dzięki przyłożeniu płytki do skóry pod odpowiednim kątem oraz delikatnemu naciskowi możemy rozluźnić spięte mięśnie i zmniejszyć prawdopodobieństwo utrwalenia się drobnych załamań skóry na zawsze. Przez to, że płytki i masażery wykonane są najczęściej z różnych odmian kamieni są lekko chłodne, co dodatkowo zwiększa przyjemność wykonywania masażu, zwłaszcza w upalne dni.

Wsparcie dla standardowej pielęgnacji

Płytka gua sha, podobnie jak rollery, pomaga w lepszym wchłanianiu się kosmetyków, które nałożyliśmy wcześniej ta skórę. Tutaj ważna uwaga: masaż wykonujemy zawsze na wilgotnej, pokrytej olejkiem bądź kremem skórze! Jest to niezwykle istotne, by nadać urządzeniu odpowiedni poślizg i nie ciągnąć skóry, co mogłoby przynieść skutki odwrotne do zamierzonego. Jeśli jednak zadbamy o właściwe nawilżenie cery oraz przygotowanie jej do masażu, możemy w pełni skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje. Dzięki lekkiemu naciskowi powinniśmy być w stanie lepiej wepchnąć kosmetyk w skórę, co sprawi, że zadziała on bardziej efektywnie niż ma to miejsce w przypadku zwykłej aplikacji palcami.

Masażer Gua Sha

Poprawa jakości cery

Masaż wykonany przy użyciu płytki czy rollera pozwala w widoczny sposób podnieść samoocenę. Już po kilku zabiegach twarz może wyglądać na bardziej zadbaną i wypoczętą. Dzięki odprowadzeniu limfy możemy pozbyć się obrzęków oraz porannej opuchlizny, a schłodzenie masażera pozwoli na jeszcze szybsze uzyskanie efektu liftingu i napięcia skóry. Systematycznie wykonywany masaż może nawet nieco wyostrzyć rysy twarzy oraz zniwelować efekt drugiego podbródka. Jest to zatem najtańszy i najłatwiejszy sposób na odmłodzenie twarzy bez konieczności skorzystania z usług medycyny estetycznej.

Wykonanie masażu

Najprostszym sposobem na wykonanie masażu przy użyciu płytki gua sha (bądź przeznaczonego do twarzy rollera) jest podzielenie twarzy na strefy: broda, policzek, okolica oka, czoło. Masaż wykonujemy od środka na zewnątrz, wykonując kilka zdecydowanych ruchów na obu połówkach twarzy. Warto także delikatnie przytrzymać skórę w miejscu, z którego “startuje” nasz ruch, tak by niepotrzebnie jej nie ciągnąć. Masaż nie powinien być bolesny ani nieprzyjemny. Chodzi bowiem o odpowiednie dociśnięcie kamienia do powierzchni twarzy i łagodny posuwisty ruch. Jeśli korzystamy z płytki gua sha, to warto wykorzystać znajdujące się w niej zagłębienie, które pomaga we właściwym dopasowaniu kamienia do kształtu twarzy.

Czas na relaks

Oprócz niewątpliwych korzyści, jakie masażer/roller może przynieść naszej skórze, jest jeszcze aspekt pozaurodowy. Regularnie wykonywany masaż koi i odpręża. Dzięki temu, że można wykonać go w zaledwie kilka minut, łatwo wpleść go w codzienny rytuał pielęgnacyjny. Warto wykonywać go codziennie lub kilka razy w tygodniu, masując obie części twarzy z taką samą częstotliwością oraz intensywnością. Innym sposobem na wykorzystanie masażu w naszej pielęgnacji może być połączenie go z nałożeniem maseczki w formie nasączonego płatu. Dociśnięcie materiału maseczki do twarzy pozwoli na jeszcze lepsze absorbowanie zawartych w niej składników aktywnych. 

Warto dodać, że najtańsze masażery do twarzy kupimy już za kilkanaście złotych, a zważywszy na to, że nie są to przedmioty jednorazowego użytku, możemy przez długi czas korzystać z ich zalet. Ważne jednak, żeby przed wykonaniem pierwszego zabiegu dokładnie zapoznać się z instrukcją dotyczącą wykonywania masażu, a najlepiej obejrzeć choć kilka filmów instruktażowych. Pozwoli to na wykonanie masażu w sposób bezpieczny i najbardziej efektywny. Należy oczywiście uzbroić się w cierpliwość, ponieważ największe efekty przyjdą po kilkumiesięcznym (i regularnym) używaniu masażerów.