Stroje kąpielowe kojarzą się przede wszystkim z wakacyjnym wypoczynkiem na plaży. W rzeczy samej trudno się temu dziwić, letnie upały w połączeniu z wakacyjną swobodą, skutecznie zachęcają do skorzystania do eksponowania walorów własnego ciała.

 

Czy istnieje idealny kostium kąpielowy?

 

Poszukiwania kostiumu kąpielowego najlepiej rozpocząć jeszcze zimą – jest wówczas szansa, że zakupiony model będzie odpowiadał kobiecie pod każdym względem – zarówno estetycznym, jak i stricte praktycznym.

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że na plażę najlepiej zakładać dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, które umożliwiają wyeksponowanie optymalnej ilości kobiecego ciała. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że kwestią priorytetową jest w tym przypadku samopoczucie oraz indywidualny gust użytkowniczki. Inaczej mówiąc, kobieta powinna czuć się w kostiumie kąpielowym niczym we własnej skórze.

Zakładanie bikini na plażę nie jest obowiązkiem, lecz alternatywą dla kostiumów jednoczęściowych, które – nota bene – potrafią skutecznie zniwelować ewentualne niedoskonałości natury, przyczyniając się tym samym do doskonałego samopoczucia.

Wiele kobiet nie czuje się najlepiej w dwuczęściowych strojach kąpielowych. Przyczyny mogą być tutaj różne – począwszy od nadprogramowych kilogramów, poprzez blizny pooperacyjne lub zmiany skórne, a na guście estetycznym skończywszy.

Śmiało można więc stwierdzić, że dobrze dobrany kostium kąpielowy to gwarancja idealnego wyglądu i doskonałego samopoczucia.

 

Kolorowe, modne, efektowne

 

Kostiumy kąpielowe zachwycają różnorodnością kolorów, wzorów i modeli. Wśród propozycji znaleźć można zmysłowe bikini, efektowne monokini, maskujące niedoskonałości natury tankini, podkreślające kobiece atuty jednoczęściowe kostiumy kąpielowe, a także dziewczęce zestawy ze spódniczką. Wybór jest przeogromny, wydawać się więc może, że znalezienie odpowiedniego kostiumu kąpielowego nie powinno stanowić problemu.

Na co zwrócić wybierając strój kąpielowy?

Pierwszą kwestią jest odpowiedni model, czyli rozwiązanie, które podkreśli atuty kobiecości, maskując jednocześnie ewentualne defekty. Należy przy tym pamiętać, że dobrze dobrany strój kąpielowy powinien być przede wszystkim dopasowany do figury – nie może być ani zbyt mały, ani też zbyt duży, gdyż uzyskane efekty będą w tej sytuacji odwrotne do pożądanych.

Kobiety o idealnej figurze, które chcą wyeksponować piękno własnego ciała, śmiało mogą wybrać jeden z wielu modeli strojów dwuczęściowych typu bikini. W tym momencie warto podkreślić, że bikini nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet młodych – z alternatywy tej bez obawy mogą korzystać również panie w wieku dojrzałym, najważniejsze, aby czuły się komfortowo w każdej sytuacji.

Kostiumy jednoczęściowe, jak również popularne w ostatnich sezonach tankini, to doskonała propozycja dla kobiet, które – z różnych powodów – chcą ukryć określone partie ciała. Najczęściej jest to odstający brzuszek, szerokie biodra i masywne uda.

Projektanci i producenci kostiumów kąpielowych zdają sobie sprawę z tego, że każda kobieta chce prezentować się efektownie i elegancko w każdej sytuacji, także na plaży. Wychodząc naprzeciw kobiecym potrzebom, stworzone zostały różne modele kostiumów kąpielowych, także o charakterze modelującym oraz wyszczuplającym.

Wśród propozycji znaleźć można również efektowne kostiumy kąpielowe przeznaczone głównie do pływania – z założenia są to modele stworzone z myślą o kobietach aktywnych, uprawiających szeroko rozumiane dyscypliny pływackie oraz sporty wodne, warto jednak podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrany model wykorzystać także podczas relaksu na plaży.